Horizone Studio.

Contemporary architecture

Horizone Studio

Biurowiec firmy Epol Soft w Brześciu na Białorusi

Lokalizacja   al. Republiki/ul. Moskiewska, Brześć, Białoruś
Inwestor        EPOL SOFT sp. z o.o.

Projekt   HORIZONE Studio
Autorzy  Dominik Darasz, Bartłomiej Kisielewski, Robert Strzeński, Krystian Wawer
Współpraca autorska   Jagoda Bogusławska, Maciej Warot

Architekt lokalny   BrIG - Brzeska Inżynieryjna Grupa
Konstrukcja   GSBK Biuro Konstrukcyjne, Kraków

Instalacje
  BFM Projekt, Kraków


Powierzchnia netto   ok. 6 950 m2
Powierzchnia całkowita   ok. 10 660 m2
Projekt   
2019-2020
Planowana realizacja     2021-2022Horizone Studio po raz kolejny projektuje biurowiec dla firmy z branży informatycznej. Budynek, który ma powstać w Brześciu na Białorusi ma stać się nową siedzibą polsko-białoruskiej firmy Epol Soft.
Teren inwestycji położony jest blisko jednej z głównych ulic Brześcia - ulicy Moskiewskiej, w bezpośrednim sąsiedztwie Brzeskiego Uniwersytetu Technicznego. Biurowiec ma stać się nowym landmarkiem w krajobrazie miasta.

Obiekt składa się z dwóch części zakomponowanych wokół ogólnodostępnego dziedzińca: wyższej o funkcji biurowej oraz parterowej o funkcjach restauracyjnej, konferencyjnej i usługowej. Główna, dominująca nad całością założenia, trójkątna bryła biurowca posiada 6 kondygnacji nadziemnych. Firma informatyczna zajmie część pięter, pozostałe przeznaczając na wynajem.

Wokół budynku zaprojektowano przyjazną dla przyszłych użytkowników przestrzeń wspólną.

Widok od strony dojścia od Brzeskiego Uniwersytetu Technicznego

Biurowiec Epol Soft swoją atrakcyjnością ma przyciągać najemców oraz ich klientów.

Punktem centralnym budynku jest wewnętrzny, ogólnodostępny dziedziniec, usytuowany na skrzyżowaniu dojść z różnych kierunków. To pełne zieleni wnętrze urbanistyczne ma zapraszać do odpoczynku. W biurowcu na parterze znalazło się miejsce dla lokali usługowych na wynajem i restauracji z zewnętrznym ogródkiem.

Zaprojektowany przez Horizone Studio, zlokalizowany tuż obok atrakcyjny ciąg pieszy z zielonymi wyspami i ławkami ma być przestrzenią odwiedzaną przez spacerujących mieszkańców i studentów pobliskiego uniwersytetu.

Władze Brześcia, zauważając potencjał i miastotwórczą rolę budynku z jego ogólnodostępnymi usługami, postanowiły zmienić lokalizację deptaka pieszego prowadzącego do uniwersytetu, w taki sposób, aby przylegał do siedziby Epol Soft.

Elewacje biurowca Epol Soft zostały zaprojektowane w taki sposób, aby ich nieregularny charakter współgrał z dynamiczną formą architektoniczną budynku. Fasady uzyskają swój charakterystyczny wygląd poprzez zastosowanie nieregularnie rozmieszczonych, wysokich na dwie kondygnacje pionowych „żyletek” oplatających cały budynek. Wszystkie zewnętrzne elementy ślusarki i wykończenia fasad planuje się w kolorystyce miedzi. Efektem jest budynek o nowoczesnym wyglądzie, który wyznaczy nowy standard dla biurowców w Brześciu.

Widok fragmentu placu wejściowego z rejonem dojścia na dziedziniec

O naszym kliencie:

Epol Soft - powstał w 2007 roku jako Ericpol Brest IOOO, będąc członkiem Grupy Ericpol - wiodącego dewelopera w dziedzinie telekomunikacji. Pracując w ramach Ericpol firma zdobyła zaufanie europejskich klientów i zyskała reputację wiarygodnego partnera. W 2010 roku jako pierwsza wśród firm informatycznych w Brześciu została rezydentem Hi-Tech Park. W 2011 i 2013 roku została uznana za najlepsze białoruskie regionalne centrum parku technologicznego Hi-Tech, w oparciu o wyniki corocznego konkursu „Golden Byte”. Ponadto w 2014 r. firma osiągnęła status „Złotego partnera Oracle” (Oracle Corporation). Decyzją założycieli w 2016 roku Grupa Ericpol zmieniła nazwę na Grupa Epol, a Ericpol Brest – na Epol Soft. Obecnie Epol Soft jest aktywnie rozwijającą się firmą IT, biorącą udział w projektach europejskich i białoruskich, której sukces wielokrotnie był doceniany w krajowym konkursie „Przedsiębiorca roku” - w 2016 wygrała nagrodę w kategorii „Innowacyjnie aktywny biznes”, a w 2019 w kategorii ”Stabilny biznes”.

Back

News

News from the construction of houses Przestrzenie

25.04.2019, Kraków
A short info from the construction of houses near Borkowski Park

Ericpol office building construction site report

27.01.2015, Lodz
Report and photos of the Ericpol construction site in Lodz

Our design of Regional Government Office selected by the client

23.04.2014, Krakow
The Malopolska Regional Government Office will be constructed in Krakow

PLGBC General Assembly meeting 2014

24.03.2014, Gliwice
Horizone Studio representative in the Board of the PLGBC

SPCC Business mixer in Warsaw

18.09.2013, Warsaw
Meeting of the Scandinavian-Polish Chamber of Commerce

We are in the MARK Magazine

01.03.2013 - MARK MAGAZINE
"What's happening in Polish architecture today and who..."

We are on the cover of the Cleantech Magazine

01.11.2012 - CLEANTECH
Horizone Studio among green building leaders in Poland

We have the best concrete building in the world

27.10.2011, Monterrey
MLP building received Cemex Building Award 2011

Show news Hide news