Horizone Studio.

Contemporary architecture

Horizone Studio

Horizone Studio to kreatywne i dynamiczne biuro architektoniczne mające swą główną siedzibę w Krakowie, specjalizujące się w projektowaniu budynków biurowych, użyteczności publicznej oraz mieszkaniowych.

Horizone Studio powstało z inicjatywy architektów, którzy swoje doświadczenie zawodowe zdobyli w renomowanych firmach projektowych w kraju oraz na najbardziej innowacyjnych i wymagających rynkach Europy, w Niemczech, Szwecji oraz Irlandii.

Przez ostatnie kilkanaście lat z sukcesem uczestniczyliśmy w międzynarodowych projektach różnej skali dla najbardziej prestiżowych klientów. Nasza gama doświadczeń obejmuje technologicznie zaawansowane budynki biurowe, użyteczności publicznej, przemysłowe oraz mieszkaniowe.


> Pobierz folder HORIZONE Studio w formacie PDF

Partnerzy biura posiadają wszelkie wymagane uprawnienia do projektowania bez ograniczeń w specjalności architektonicznej. Są członkami izb zawodowych: IARP Izby Architektów Rzeczpospolitej Polskiej, RIAI Royal Institute of Architects of Ireland oraz SAR Svenska Arkitekters Riksforbund.

Horizone Studio oferuje pełen zakres usług projektowych i doradczych: od wyboru działki, poprzez analizę chłonności terenu, uzyskanie pozwolenia na budowę, aż do zakończenia inwestycji. Proponując zintegrowane projektowanie stanowimy dla klienta jeden punkt kontaktowy dla wszystkich spraw związanych z inwestycją.


Tworzymy wysokiej klasy nowoczesną architekturę, dostosowaną do indywidualnych wymagań naszych klientów. Z równą pasją podchodzimy do projektów dużej i małej skali, zawsze poszukując najlepszego rozwiązania odpowiadającego potrzebom inwestora oraz kontekstowi miejsca. Unikalne doświadczenie, bogata wiedza i pasja pozwalają nam oferować najwyższy standard usług.

Horizone Studio jest jedną z firm założycielskich PLGBC Polskiego Stowarzyszenia Budownictwa Ekologicznego.
Jesteśmy także członkami SPCC Skandynawsko-Polskiej Izby Gospodarczej oraz BPCC Brytyjsko-Polskiej Izby Handlowej.Na stałe współpracujemy z renomowanymi biurami branżowymi, konsultantami oraz rzeczoznawcami, posiadającymi doświadczenie w realizacji budynków biurowych, użyteczności publicznej, mieszkalnych oraz przemysłowych.

Przy projektach wymagających zaangażowania konsultantów z zakresu budownictwa zielonego oraz certyfikacji ekologicznej (LEED, BREEAM, DGNB) współpracujemy z wiodącymi specjalistów tej branży. Zaprojektowane przez nas obiekty, zarówno poddane certyfikacji jak i niecertyfikowane, otrzymały nagrody za najlepsze ekologiczne budynki w Polsce.

Zespół

Dominik Darasz
Partner w Horizone Studio 

Czytaj więcej

zamknij

Dominik Darasz – mgr inż. arch., MRIAI, MOIA.
Partner w Horizone Studio

Ukończył Wydział Architektury i Urbanistyki Politechniki Krakowskiej w 2000 roku. Od 2005r. jest członkiem Royal Association of Swedish Architects SAR.

W 1996r. pracował dla Biura Projektów Lewicki & Łatak w Krakowie. W latach 1997-2002 prowadził w Krakowie własną Pracownię Projektową DECO-D.

W latach 2003-2005 pracował w Wydziale Architektury Urzędu Miasta Helsingborg w Szwecji. Był odpowiedzialny za różnej skali projekty urbanistyczne w Mariastaden - jednej z największych dzielnic mieszkaniowych miasta Helsingborg oraz przy projekcie H+

W 2005r. założył w Szwecji pracownię architektoniczną DKD Perspektiv z siedzibą w Helsinborg, specjalizującą się w konkursach, pracach i projektach koncepcyjnych, prezentacjach projektów oraz profesjonalnych modelach i makietach. W tym czasie współpracował z międzynarodowymi biurami architektonicznymi w Polsce, Holandii, Francji i Niemczech przy projektach budynków biurowych, użyteczności publicznej oraz mieszkaniowych.

W 2009r. wraz ze wspólnikami założył biuro Horizone Studio w Krakowie.

Wcześniejsze doświadczenie zawodowe (wybrane projekty) :

-   Zespół mieszkaniowy Konstelacja, ul. Miłkowskiego, Kraków,  (13000m2)
-   Zespół mieszkaniowy GROTA, ul. G.Roweckiegow, Kraków,  (3000m2)
-   Zespół mieszkaniowy Orle Gniazdo, ul. Łokietka, Kraków (6000m2)
-   Budynek biurowo-komercyjny Sodrahamnen H+, Helsingborg, Szwecja, wspólnie z SBF w Helsingborg
-   Akademia Sztuk Pięknych, Talin, Estonia, wspólnie z ONIX Sweden
-   Rozbudowa kościoła katolickiego, Helsingborg, Szwecja
-   Rozbudowa pałacu Heleneholm, Malmö, Szwecja
-   Budynek mieszkalny, ul. Otwinowskiego, Kraków (1200m2)
-   Basen miejski, Angelholm, Szwecja (4500m2)
-   Pawilon parkowy, Baras, Szwecja (1200m2)
-   Sala taneczno-widowiskowa, Falstero, Szwecja (1500m2)
-   Kompleks sportowy „Miasto Kobiet” - koncepcja, Malmö, Szwecja (100 000m2)

> Pobierz informację w formacie PDF

Bartłomiej Kisielewski
Partner w Horizone Studio 

Czytaj więcej

zamknij

Bartlomiej Kisielewski – mgr inż. arch., MOIA
Partner w Horizone Studio

Ukończył Wydział Architektury i Urbanistyki Politechniki Krakowskiej w 1998r. Finalista ogólnopolskiego konkursu na najlepszy „Projekt Dyplomowy Roku” organizowanego przez SARP Stowarzyszenie Architektów Polskich.
Od 2001r. posiada uprawnienia do projektowania bez ograniczeń i jest członkiem Małopolskiej Izby Architektów.

W 2009r. ukończył specjalistyczny kurs dla konsultantów budynków ekologicznych na TUV Akademie w Berlinie.
Członek honorowy PLGBC. Od 2014r. członek zarządu PLGBC Polish Green Building Council. Od 2017r. członek Rotary Club Kraków-Wawel.

Od 1996r. pracował jako architekt oraz architekt prowadzący, głównie nad projektami budynków biurowych oraz mieszkalnych w Polsce i w Niemczech. W latach 1996-1997 pracował w Berlinie w biurze Takamatsu + Lahyani Architects Associates, a następnie w Pysall Ruge Architekten. W okresie 1998-2002 pracował jako projektant w Biurze Architektonicznym DDJM w Krakowie, przy licznych obiektach komercyjnych, biurowych i mieszkaniowych.

W latach 2002-2009 był architektem prowadzącym oraz project partner’em w biurze Pysall Ruge Architekten w Berlinie. Brał udział w projektowaniu takich budynków jak Ambasada Kanady w Berlinie, budynek biurowy LTD_1 w Hamburgu czy projekt dworca głównego w Doha w Katarze.
Współautor i architekt prowadzący m.in. nowy budynek Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie, za który został nominowany wraz z Pysall Ruge Architekten do europejskiej nagrody Miesa van der Rohe.

W 2009r. wraz ze wspólnikami założył biuro architektoniczne Horizone Studio w Krakowie.

Wcześniejsze doświadczenie zawodowe (wybrane projekty) :

-   Nowy budynek główny Muzeum Lotnictwa Polskiego, Kraków, Pysall Ruge Architekten oraz Bartłomiej Kisielewski
-   Muzeum Sztuki Współczesnej, Wrocław, Pysall Ruge Architekten oraz Bartłomiej Kisielewski
-   Ratusz i park miejski, Legionowo, Pysall Ruge Architekten oraz Bartłomiej Kisielewski
-   Osiedle mieszkaniowe przy ul.Rychtarskiej, Wrocław, Pysall Ruge Architekten oraz Bartłomiej Kisielewski
-   Dworzec główny w Doha, Katar, Pysall Ruge Architekten
-   Nowa siedziba Europejskiego Banku Centralnego, Frankfurt nad Menem, Niemcy, Pysall Ruge Architekten
-   Budynek LTD_1 - siedziba firmy ubezpieczeniowej„Securvita”, Hamburg, Niemcy, Pysall Ruge Architekten
-   Ambasada Kanady, Berlin, Niemcy, Pysall Ruge Architekten
-  WSK Business Park przy ul.Wrocławskiej, Kraków, DDJM Biuro Architektoniczne
-   Budynek mieszkalny przy ul.Wrocławska, Kraków, DDJM Biuro Architektoniczne
- “Multikino”- kino z 12 salami, Kraków, DDJM Biuro Architektoniczne
- “Multikino”- kino z 13 salami, Zabrze, DDJM Biuro Architektoniczne
-   Biurowiec wraze stacją obsługi dla firmy Mercedes, Kraków, DDJM Biuro Architektoniczne
-   Zespół pięciu Ambasad Krajów Nordyckich (Danii, Islandii, Finlandii, Szwecji i Norwegii), Berlin, Niemcy, Pysall Ruge Architekten
-   Budynek biurowy firmy komputerowej Apple, Monachium, Niemcy, Takamatsu + Lahyani Architects Associates

> Pobierz informację w formacie PDF

Robert Strzeński
Partner w Horizone Studio 

Czytaj więcej

zamknij

Robert Strzeński - mgr inż. arch., MRIAI, MOIA
Partner w Horizone Studio

Ukończył Wydział Architektury i Urbanistyki Politechniki Krakowskiej w 1998 roku. Studiował także na Wydziale Architektury Uniwersytetu Bauhausu w Weimarze w Niemczech.
Od 2001r. posiada uprawnienia do projektowania bez ograniczeń i jest członkiem Małopolskiej Izby Architektów.
W 2007r. został członkiem Royal Institute of Architects of Ireland (RIAI) w Irlandii.

W latach 1998-1999 był zatrudniony w biurze architektonicznym Bellmann & Böhm Architekten w Berlinie. W okresie od 1999 do 2003 pracował w warszawskim oddziale amerykańskiej firmy architektoniczno-inżynieryjnej Epstein. Jako jeden z architektów prowadzących brał udział w licznych projektach budynków komercyjnych i biurowych m.in. siedziby firmy Motorola w Krakowie oraz kompleksu budynków Złote Tarasy w Warszawie.

Od 2003 do 2006 pracował w biurze architektonicznym Anthony Reddy Associates w Dublinie, gdzie był zaangażowany w projekty licznych zespołów mieszkaniowo-usługowych oraz biurowych.

W latach 2006-2009 był architektem prowadzącym, a następnie partnerem w Traynor O'Toole Architects w Dublinie - jednym z największych biur architektonicznych w Irlandii. Był odpowiedzialny za koordynację i prowadzenie dużej skali projektów dla klientów z sektora publicznego i prywatnego, wśród nich m.in. projektu rewitalizacji Dominick Street oraz kompleksu biurowego przy Sheriff Street Upper w Dublinie.

 W 2009r. wraz ze wspólnikami założył biuro architektoniczne Horizone Studio w Krakowie.

Wcześniejsze doświadczenie zawodowe (wybrane projekty) :

-   Sheriff Street Upper faza 1, zespół budynków biurowych, Dublin, Irlandia (32.000 m2), Traynor O’Toole Architects
-   Sheriff Street Upper faza 2, zespół budynków biurowych, Dublin, Irlandia (104.000 m2), Traynor O’Toole Architects
-   Zespół Konferencyjno - Hotelowy przy lotnisku w Dublinie, Dublin, Irlandia (419 sypialnil), Traynor O’Toole Architects
-   South Bank Road Hotel oraz zespół mieszkaniowo - usługowy, Dublin, Ireland (420 bedroom hotel), Traynor O’Toole Architects
-   Urząd miasta w Tipperary, zespół budynków biurowych, Tipperary Town, Irlandia (6.500 m2), Traynor O’Toole Architects
-   Dominick Street zespół mieszkalno-usługowy, Dublin, Irlandia (170.500 m2), Traynor O’Toole Architects
-   Bridgefoot Street zespół mieszkalno-usługowy, Dublin, Irlandia  (114.600 m2), Traynor O’Toole Architects
-   Nowe Miasto w Tancabesti faza1 zabudowa mieszkaniowa, Tancabesti, Rumunia (240.600 m2), Traynor O’Toole Architects
-   Cherrywood zespół mieszkalno-usługowy, Dun Loaghaire, Irlandia (8.500 domów/apartamentów), Anthony Reddy Architects
-   Infirmary Road zespół mieszkalno-usługowy, Dublin, Irlandia (227 domów/apartamentów), Traynor O’Toole Architects
-   Neue Hackesche Hoeffe zespół mieszkalno-usługowy, Berlin, Niemcy (190 mieszkań), Bellmann & Böhm Architekten
-   Motorola Software Center, zespół budynków biurowych, Kraków (10.000 m2), Epstein Sp. z o.o.
-   Bank of Tokyo Mitsubishi, wnętrza biurowe, Warszawa (400 m2), Epstein Sp. z o.o.
-   Hamburgische Landesbank, wnętrza biurowe, Warszawa (600 m2), Epstein Sp. z o.o.
-   Warsaw Financial Center, budynek biurowy, Warszawa (72.500m2), Epstein Sp. z o.o.
-   Zlote Tarasy, zespół biurowo-komercyjny, Warszawa (180.000 m2), Epstein Sp. z o.o.

> Pobierz informację w formacie PDF

Daria Trzepla
Architekt prowadzący 

Czytaj więcej

zamknij

Daria Trzepla – mgr inż. arch.
Architekt prowadzący

Ukończyła Wydział Architektury i Urbanistyki Politechniki Krakowskiej w 1997 roku. W ramach programu Erasmus studiowała także na Uniwersytecie Bauhausu w Weimarze w Niemczech.
Od 2001r. posiada uprawnienia budowlane do projektowania bez ograniczeń.

W 2009 r. ukończyła w Dublinie kurs projektowania wnętrz i wystaw sklepowych w Dublin Design Institute.

W 1998r. była zatrudniona jako architekt w biurze Zeidler Roberts Partnership Architects w Berlinie.
Od 1999 do 2003 pracowała dla firmy PORR Polska w Warszawie nad projektami obiektów biurowych i hotelowych, m.in. Hotel Inter Continental w Warszawie.

W latach 2003-2007 pracowała w HKR Architects w Dublinie w Irlandii. Jako architekt prowadzący była zaangażowana w projekty dużej skali zespołów mieszkaniowych, biurowych oraz budynków komercyjnych, wśród nich przebudowa głównej siedziby dziennika The Irish Times w Dublinie.
W okresie 2007-2008 była zatrudniona w biurze architektonicznym Mc Cauley Daye O'Connell Architects w Dublinie, gdzie odpowiadała za projekty zespołów biurowych oraz mieszkaniowo-usługowych.

 W 2009r. dołączyła do Horizone Studio w Krakowie jako architekt prowadzący.

Wcześniejsze doświadczenie zawodowe (wybrane projekty) :

-   Ashtown, zespół mieszkalno - usługowy, Ashtown, Irlandia ( 200 mieszkań ), Mc Cauley Daye O'Connell
-   Zespół mieszkaniowo - usługowy Smurfit HQ, Dublin, Irlandia, ( 232 mieszkań), Mc Cauley Daye O'Connell Architects
-   Budynek biurowy Smithfield, Dublin, Irlandia (2100 m2) Mc Cauley Daye O'Connell Architects
-   Budynek biurowy Irish Times, Dublin, Irlandia ( 7000 m2), HKR Architects
-   Zespół mieszkaniowo-usługowy w Citywest, Dublin, Irlandia, (140 domów jednorodzinnych), HKR Architects
-   Nowe Miasto w Bray, zespół mieszkalno - usługowy, Bray, Irlandia ( powierzchnia terenu: 20 ha), HKR Architects
-   Stepaside, zespół mieszkalno - usługowy, Stepaside, Irlandia (749 mieszkań),  HKR Architects
-   Hotel Inter Continental, Warszawa (57000 m2), PORR Polska
-   Budynek biurowo - magazynowy dla firmy HTG, Warszawa, PORR Polska
-   Budynek biurowy UBC2, Warszawa (20000 m2), PORR Polska
-   Neue Hackesche Hoeffe zespół mieszkalno - usługowy, Berlin, Niemcy (190 mieszkań), Jasinski Architekten
-   Zespół mieszkaniowy pod Berlinem, Berlin, Niemcy (1600 jedn. mieszkaniowych na 27 ha), Zeidler Roberts Partnership Architects

> Pobierz informację w formacie PDF

Krystian Wawer
Architekt 

Czytaj więcej

Jagoda Bogusławska
Architekt 

Czytaj więcej

Michał Boryczko
Architekt 

Czytaj więcej

Dariusz Grobelny
Architekt 

Czytaj więcej

Agata Majcherska
Architekt 

Czytaj więcej

Maciej Warot
Architekt 

Czytaj więcej

Dominika Kisielewska
Marketing & PR 

Czytaj więcej

Aktualności

Budynek Ericpol w duńskim Petersen Magazine

01.07.2017.
Nasz projekt publikowany w Skandynawii

Wyjazd z deweloperami do Kopenhagi

11-15.06.2017, Dania
Horizone wzięło udział w wasztatach dewelopera w Kopenhadze

Horizone w Ambasadzie RP w Waszyngtonie

Zdjęcia naszych projektów udekorowały wnętrza WPHI Ambasady RP w Waszyngtonie

Rozstrzygnięcie konkursu na Akademię Muzyczną

31.03.2017, Kraków
Nasze prace nad projektem konkursowym od kuchni

TVP Kultura - zobacz najlepsze "chałupy do pracy"

24.03.2017. - Biurowiec Ericpol w filmie z cylku "Księga Przestrzeni"

Wspólne gotowanie w Horizone Studio

18.03.2017.
Po ciężkim tygodniu pracy

Projekt dyplomowy Macieja Warota z nagrodą Archi World Academy Award

18.01.2017.
Gratulujemy Maćkowi nagrody!

Publikacja w Builder

10.01.2017.
O zaletach i wadach architektów, projektach i inspiracjach, domach marzeń i nie tylko...

Technika skanu 3D wkracza pod strzechy

Dla potrzeb jednego z naszych aktualnych projektów w 3D zeskanowano teren nieruchomości

Wystawa "Asy polskiej architektury"

04.11.2016, Kraków
Zapraszamy na wernisaż wystawy w MOS w Krakowie

Wyróżnienie w konkursie Bunkier Sztuki

14.10.2016, Kraków
Nasza koncepcja rozbudowy Bunkra Sztuki otrzymała I Wyróżnienie

Dwie nagrody PLGBC

05.10.2016, Warszawa
Horizone Studio zdobyło dwie nagrody PLGBC Green Building Awards 2016

Beijing Design Week 2016

27.09.2016, Pekin
Horizone Studio z wykładem na jednym z największych wydarzeń architektonicznych w Chinach

Wywiad w Dzienniku Polskim

29.06.2016, Kraków
Obszerny wywiad z Horizone Studio z okazji zdobycia Nagrody Roku 2015

Horizone Studio na Festiwalu Architektury

14.09.2016, Warszawa
Udział jako ekspert w dyskusji panelowej "Smart building i Smart city"

Publikacja w Deutsche Bauzeitung

01.07.2016.
Jeden z głównych artykułów numeru poświęcony budynkowi Ericpol

Nagroda Roku SARP 2015

13.05.2016, Warszawa
Biurowiec autorstwa Horizone otrzymał Nagrodę Roku 2015 Stowarzyszenia Architektów Polskich !

A po pracy piatkowy chillout

09.2016.
Piątek - czas na naukową eksplorację otoczenia

Dom, który myśli

02.05.2016.
Biurowiec zaprojektowany przez Horizone Studio w Newsweek'u

Domy Przyszłości

04.2016.
Daria Trzepla zaproszona do TVP jako ekspert programu "Domy przyszłości"

Horizone Studio ekspertem na 4 Design Days

11.02.2016, Katowice
Panel dyskusyjny: Zielone budynki - Nowe wyzwania dla architektów

Nominacja do Property Design Awards 2016

Budynek Ericpol w finale konkursu Property Design Awards

Konkurs "Dom i ogród moich marzeń"

14.12.2015, Kraków
Horizone Studio jednym ze sponsorów nagród dla dzieci

Konferencja Smart Buildings & Smart Cities

21.10.2015, Warszawa
Horizone Studio zaproszone na Innovative Poland 2015

BREEAM Excellent dla Ratusza Marszałkowskiego

27.10.2015.
BRE wydało certyfikat BREEAM dla zespołu budynków Ratusza.

Kolejne publikacje dot. budynku Ericpol

luty 2015
Artykuły prasowe poświęcone nowej realizacji Horizone Studio

Horizone Studio na Łódź Design Festival 2015

16.10.2015, Łódź
Zapraszamy na wykład Ericpol i Horizone Studio na ŁDF

Międzynarodowe Sympozjum PLGBC 2015

06.10.2015, Warszawa
Horizone Studio jednym ze sponsorów konferencji PLGBC

Wywiad w BTA z Horizone Studio

01.09.2015 - BTA
W rozmowie architekci opowiadają o jakości przestrzeni oraz filozofii pracy biura

Wystawa "Polska.Architecture"

Realizacja Horizone Studio wśród 20 najciekawszych projektów promujących Polskę zagranicą.

Horizone Racing Championship 2015

11.06.2015, Kraków
Międzynarodowe zawody gokartowe Horizone Racing już za nami

Superścieżka - wyjątkowy projekt w centrum Krakowa

13.06.2015, Kraków
Horizone Studio partnerem projektu "Superścieżki"

Europejski Kongres Samorządów 2015

04-05.05.2015, Kraków
Horizone Studio jako ekspert w panelu dyskusyjnym EKS

Projekt budowlany Ratusza Marszałkowskiego

03.04.2015, Kraków
Wielobranżowa dokumentacja do pozwolenia na budowę gotowa!

Wyróżnienie BRICK AWARD

10.03.2015, Warszawa
Biurowiec Ericpol wyróżniony w kategorii budynków użyteczności publicznej

Wykład Horizone Studio na Budma 2015

12.03.2015, Poznań
Horizone zaproszone jako prelegent "Forum Inspiracje" targów Budma

Relacja z budowy biurowca Ericpol Software Pool

27.01.2015, Łódź
Relacja oraz zdjęcia z budowy głównej siedziby Ericpol w Łodzi

Wizyta przedszkolaków w Horizone Studio

10.12.2014, Kraków
Nasze biuro odwiedziły dzieciaki z przedszkola "Mali Przyjaciele"

Meteriał w architekturze

22.01.2015, Kraków
Wykład w Międzynarodowym Centrum Kultury w ramach spotkań Akademii AiB

Konferencja dot. komercjalizacji biurowców

9-10.10.2014, Warszawa
Prelekcja Horizone Studio dot. biurowców zielonych

Wystawa "Krakow 2020"

19.09.2014, Kraków
Projekt Ratusza Marszałkowskiego wśród 20 najważniejszych projektów w Krakowie

Nasz projekt Ratusza Marszałkowskiego wybrany do realizacji

Zespół budynków UMWM stanie przy Rondzie Grzegórzeckim w Krakowie

Horizone Studio w ETIA

16.04.2014, Kraków
Nasze biuro zaproszone do grona firm założycielskich European Trade & Investment Assiciation

Walne Zebranie Członków PLGBC 2014

24.03.2014, Gliwice
Przedstawiciel Horizone Studio wybrany do Zarządu PLGBC

Business mixer SPCC w Warszawie

18.09.2013, Warszawa
Spotkanie członków Skandynawsko-Polskiej Izby Handlowej

Horizone Studio zauważone przez MARK

01.03.2013 - MARK MAGAZINE
"What's happening in Polish architecture today and who..."

Trafiliśmy na okładkę Cleantech Magazine

01.11.2012 - CLEANTECH
Horizone Studio wśród liderów budownictwa zielonego w Polsce

Mamy najlepszy betonowy budynek na świecie

27.10.2011. Monterrey
Nowy gmach MLP najlepszym budynkiem publicznym z betonu na świecie

Droga do budownictwa zrównoważonego

01.12.2011 - BTA
Wywiad z R.Schurmą i B.Kisielewskim dot. perspektyw budownictwa zrównoważonego w Polsce

Więcej aktualności Ukryj aktualności