Koncepcja obejmuje przebudowę zlokalizowanej w rejonie krakowskich Dębnik, pochodzącej z początku XX w. kamienicy oraz dobudowę do niej nowego 4-kondygnacyjnego skrzydła. Inwestor zakłada podniesienie standardu istniejącego budynku, nadanie mu funkcji biurowo-mieszkalnej i wykorzystanie potencjału działki, który jest związany z atrakcyjną lokalizacją przy bulwarach Wisły.
Zadaniem koncepcji było sprawdzenie potencjału inwestycyjnego terenu, respektując wytyczne urbanistyczne a także logiczne zdefiniowanie funkcji, mając na uwadze zachowanie możliwie dużej elastyczności obiektu przeznaczonego na wynajem. Nowe skrzydło dobudowane do istniejącego obiektu pozwoliłoby na wypełnienie obecnej dziury urbanistycznej pomiędzy istniejącymi budynkami sąsiednimi, tworzącymi obecnie nienaturalny uskok dwóch linii zabudowy.
Projekt zakłada podział istniejącej części obiektu na 3 funkcje: sklepy lub lokale usługowe na parterze, lokale biurowe i mieszkalne na 1-3 piętrze oraz przebudowę strychu na wygodny penthouse posiadający dostęp do indywidualnego tarasu.
Wykorzystując istniejącą ścianę szczytową sąsiedniej kamienicy, projekt proponuje dobudowę do niej nowego półtoratraktowego skrzydła o funkcji mieszkalnej, z możliwością aranżacji części na funkcję biurową. Powstałe w ten sposób lokale byłyby najbardziej atrakcyjnym elementem nieruchomości, posiadając widok na zakole Wisły i pobliski Zamek na Wawelu.
Mimo ograniczonej wielkości działki, projekt zakłada usytuowanie na niej 8 miejsc parkingowych dla najemców. Parking zlokalizowano w miejscu obecnego podwórka. Korzystając z faktu, że korona sąsiednich wałów rzeki wyniesiona jest do poziomu 1 piętra, przekryto go zielonym zadaszeniem z owalnymi otworami wpuszczającymi światło i pozwalającymi na naturalną wentylację. Zielony dach na prostej stalowej konstrukcji przekrywający parking sprawia, że wynajmowane lokale uzyskują widok na trawiasty taras łączący się optycznie z roślinnością bulwarów.
Dla odróżnienia starej części kamienicy od nowego skrzydła, założono odmienny wyraz architektoniczny każdej z nich. O ile wyremontowana elewacja zakłada pozostawienie tradycyjnego układu okien, o tyle fasada nowej części byłaby wypełniona wielkoformatowymi oknami na całą wysokość pomieszczeń. Pozwoli to na dostęp dużej ilości światła dziennego do wnętrz oraz otworzy wnętrza na atrakcyjny widok w kierunku Wisły.